Czym najtaniej na Wyspy Zielonego Przylądka?

Ruch lotniczy Wyspy Zielonego Przylądka – Europa obsługują dwie regularne linie: TAP Portugal oraz kabowerdeński TACV. Jeszcze kilka lat temu TACV latał bezpośrednio do Warszawy! Dziś TACV dolecimy do Lizbony, Amsterdamu i Paryża.

TAPem, należącym do sojuszu Star Alliance, dolecimy na wyspy w zasadzie z każdego większego miasta europejskiego, z co najmniej jedną przesiadką (obowiązkowo w Lizbonie). Cena biletu z Polski to wydatek rzędu co najmniej 3500 zł. Dla tych, którzy nie mają daleko do naszych zachodnich sąsiadów, warto też sprawdzić ceny z Berlina, czasem można zaoszczędzić nawet 1000 zł. TAP codziennie obsługuje loty do stolicy Wyspy Zielonego Przylądka, Praii na Wyspie Santiago, natomiast we wtorki i soboty, do Mindelo na Wyspie São Vicente. TAP lata też na Sal i Boa Vistę.

Ale są też znacznie tańsze sposoby!

Z Niemiec, Mediolanu, Londynu lub innego miasta w UK i Brukseli można dolecieć (i odlecieć) za 199 euro, a czasem nawet mniej. Są to loty czarterowe, którymi można dostać się na wyspy Boa Vista i Sal. W przypadku tych lotów trzeba po prostu „polować” na cenę, ale co do zasady im bardziej last minute, tym taniej.

Coraz częściej zaś dobrą opcją mogą okazać się loty TACV z Paryża/Lizbony/Amsterdamu do Praii/Mindelo. Taki lot ma też wiele zalet – korzystnie jest go kupić łącznie z lotami między wyspami.

Ostatnio zaś ciekawą alternatywą „na składaka” jest połączenie przez Wyspy Kanaryjskie Ryanairem i TACV.

A jeśli żadna z powyższych wskazówek Cię nie ratuje, napisz! Są jeszcze inne, często sezonowe, połączenia, dzięki który można wylądować na Cabo.

Zatem… do zobaczenia na Cabo Verde!

Reklamy