Czym najtaniej na Wyspy Zielonego Przylądka?

Ruch lotniczy Wyspy Zielonego Przylądka – Europa obsługują dwie regularne linie: TAP Portugal oraz kabowerdeński TACV. Jeszcze kilka lat temu TACV latał bezpośrednio do Warszawy! Dziś TACV dolecimy przede wszystkim do Lizbony i Paryża.

TAPem, należącym do sojuszu Star Alliance, dolecimy na wyspy w zasadzie z każdego większego miasta europejskiego, z co najmniej jedną przesiadką (obowiązkowo w Lizbonie). Cena biletu z Polski to wydatek rzędu co najmniej 2500 zł. Dla tych, którzy nie mają daleko do naszych zachodnich sąsiadów, warto też sprawdzić ceny z Berlina, czasem można zaoszczędzić nawet 1000 zł. TAP codziennie obsługuje loty do stolicy Wyspy Zielonego Przylądka, Praii na Wyspie Santiago, natomiast we wtorki i soboty, do Mindelo na Wyspie São Vicente. TAP lata też na Sal i Boa Vistę.

Ale są też znacznie tańsze sposoby!

Z Niemiec, Mediolanu, Londynu lub innego miasta w UK i Brukseli można dolecieć (i odlecieć) za 199 euro, a czasem nawet mniej. Są to loty czarterowe, którymi można dostać się na wyspy Boa Vista i Sal. W przypadku tych lotów trzeba po prostu „polować” na cenę, ale co do zasady im bardziej last minute, tym taniej.

Ostatnio zaś ciekawą alternatywą „na składaka” jest połączenie przez Wyspy Kanaryjskie Ryanairem i Binterem.

A jeśli żadna z powyższych wskazówek Cię nie ratuje, napisz! Są jeszcze inne, często sezonowe, połączenia, dzięki który można wylądować na Cabo.

Zatem… do zobaczenia na Cabo Verde!

Reklamy