Lotniska

Santiago – międzynarodowe lotnisko im. Nelsona Mandeli

Kod:RAI
Otwarte 23 października 2005 roku, położone 3 km od centrum stolicy Praii, z torem o długości 2100 m. Jest to pierwsze lotnisko wybudowane i certyfikowane od czasów uzyskania niepodległości. W marcu 2011 nazwane imieniem Nelsona Mandeli. Wyposażone w wi-fi, bankomaty, agencje biur lotniczych, przechowalnię bagażu, kantor i restaurację. Można na nim też kupić lokalną kartę SIM.

Sal – międzynarodowe lotnisko im. Amilcal Cabral

Kod:SID
Pierwsze lotnisko międzynarodowe na Wyspach Zielonego Przylądka i drugi, obok Praii, najważniejszy port lotniczy z torem o długości 3270 m. Położone 5 minut drogi od Espargos i około 20 minut od Santa Marii. Na terenie lotniska działa wi-fi. Znajdziemy tam też bankomaty, agencje biur lotniczych, przechowalnię bagażu, kantor i restaurację.

Boa Vista – lotnisko międzynarodowe

Kod: BVC
Oddane do użytku 31 października 2007 roku. Znajdziemy w nim sklepiki, biura agencji turystycznych i restaurację.

Sao Vicente – międzynarodowe lotnisko im. Cesarii Evora

Kod: VXE
Najmłodsze z lotnisk na Wyspach Zielonego Przylądka, otwarte 22 grudnia 2010 roku, niedawno nazwane imieniem piosenkarki Cesarii Evora. Łączna powierzchnia lotniska to 11000 m2 i przepustowością 500 pasażerów/godzinę. Plus za bankomat, wi-fi i sklepiki. Biuro TAP czynne tylko we wtorki i soboty.

Fogo – aerodrom

Kod: SFL
Oddane do użytku w 1997 roku, z torem o długości 1200 m i szerokością 23 m. Brak bankomatu i wi-fi, za to z jednej strony widok na wulkan, a z drugiej na wyspę Brava.

Maio – aerodrom

Kod: MMO
Brak bankomatu i wi-fi, ale jest klimacik.
Lotnisko z torem o długości 1200 m i szerokości 30 m. Lot Santiago – Maio trwa niecałe 10 minut.

Sao Nicolau – aerodrom.

Kod: SNE
Do niedawna było to ostatnie lotnisko, na którym bagaże ważone były na tradycyjnej wadze, a karta pokładowa wypisywana ręcznie! Pod koniec 2013 do użytku oddano nowy, nowocześniejszy obiekt.
Tor o długości 1400 m i szerokości 30 m.

Reklamy