Atrakcje dla dzieciaków

Najciekawsze atrakcje dla dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka przygotowała Matka Natura sp. bez o.o., która ma w swojej ofercie głównie: świeże powietrze, plaże i morze. W niektórych miejscach na wyspach znajdziemy też place zabaw. Kluby dla dzieciaków są właściwie w niewielu miejscach, takich jak stolica Praia (Wyspa Santiago) i Mindelo (Wyspa Sao Vicente).

O zapełnianie czasu pozaszkolnego dbają głównie ngo, w tym Centro Juventude – kluby młodzieżowe, zakładane i podlegające Ministerstwu Edukacji i Sportu. Zapewne dużo szczęścia mają dzieciaki z najbardziej turystycznych wysp – Sal i Boa Vista, gdyż tak mieszka, przynajmniej sezonowo, wiele obcokrajowców, którzy angażują się w organizację zajęć pozalekcyjnych.

Zabawki pochodzą głównie z importu i najczęściej kupuje je się w sklepie o Chińczyka. W niektórych można nabyć też książeczki do malowania, ale nie są one zbyt powszechne (niestety niewiele jest księgarni na wyspach). Wiele dzieciaków nadal samemu (lub z pomocą rodziców tudzież starszego rodzeństwa) robi sobie zabawki albo po prostu biegają za kołem. Dość popularnym zajęciem tych, co mają zacięcie muzyczne jest.. bębnienie w to się da. Jedną z ulubionych gier starszaków jest popularna afrykańska gra – ouri. Chłopaki zaś, jak na całym świecie, uwielbiają piłkę nożną, a wszystkie dzieciaki karnawał, kiedy to można się poprzebierać.

Lubią się też bawić w chowanego, z tym że tu nie mówi się ciepło zimno ale na zapytanie: Banan? odpowiada się – zielony (zamiast zimno), dojrzały (zamiast ciepło)!

Zapraszam na fotograficzną ofertę atrakcji dla dzieciaków.

Reklamy