Porto Alegre i okolice

São João de Angolares
Warte polecenia – roça São João. W miejscowości znajduje się jeden bar i piekarnia.
Hiace z São Tome – 30000, czas przejazdu 1,5h. Po 12 w dni powszednie może być problem żeby sprawie złapać transport do Porto Alegre. Ruch w kierunku stolicy – bez problemów do zmroku.

Malanza
Mała mieścina tuż przed Porto Alegre (20 min spacerem), gdzie można nawiązać kontakt z organizacją opiekującą się żółwiami.

Porto Alegre
Hiace z São Tome – 80000, czas przejazdu 2,5h, busy w kierunku stolicy odjeżdżają rano.
Rybacka wioska. Do plaży Praia Piscina – 40 min. Spacerem. Do plaży Jale, gdzie znajduje się Ecolodge – 45 minut. „Recepcja” znajduje się w Porto Alegre, w sklepie znajdującym się po lewej stronie tuż przy „drodze” w kierunku plaży. Właściel – Osvaldo (Vado) może zawieść motorem. W sezonie (i na weekendy) lepiej zadzwonić, by upewnić się czy są miejsca. Na plaży Jale są 3 domki, w każdym 2 łóżka. Brak prądu, jest prysznic i toaleta. Cena za jeden (wraz ze śniadaniem) 25 euro. Dla jednej osoby można negocjować. Posiłki – 5 euro, można zjeść w Porto Alegre przy recepcji, albo w Jale – Vado przywiezie motorem.

Namiot- 8 euro.

Zdecydowanie polecam ten nocleg, jednak co do posiłków, to uważam, że nie do końca warte swojej ceny. Równie dobry posiłek można zjeść za 30000 w Porto Alegre (ostatni dom przed skrętem w prawo na „plac z palemkami”)

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy